Blog kategorie
Blog wpisy
Jak myć i konserwować pistolet lakierniczy?

Prawidłowe mycie i konserwacja pistoletu lakierniczego to nie mniej ważna czynność aniżeli sama znajomość jego obsługi. Niektóre z instrukcji traktują temat ogólnikowo: „umyć pistolet rozpuszczalnikiem”, wybór miejsc i dokładności pozostawiając do decyzji użytkownika. Inne zalecają demontaż od kilku do kilkunastu części, ich oddzielne mycie i kontrolę…po każdym lakierowaniu...

Jaki pistolet lakierniczy wybrać?

Jak wybrać odpowiedni pistolet lakierniczy? Oferta aktualnie dostępnego na naszym rynku sprzętu lakierniczego jest ogromna. Pistolety lakiernicze są oksydowane w przyciągających oko kolorach, foldery gwarantują wspaniałe efekty malowania. Rozmiary dysz, kubki, przyłącza niemal jednakowe. Wydawałoby się, że na dobrą sprawę można wybrać dowolny, gdyż wszystkie są jednakowo dobre...

Newsletter
Zapisze się do newslettera
Submit
System ochrony kabin lakierniczych 3M Dirt Trap 0
System ochrony kabin lakierniczych 3M Dirt Trap

Kabina lakiernicza to bez wątpienia jedna z najbardziej kosztownych inwestycji. Jest specyficznym, w zasadzie można powiedzieć odizolowanym miejscem w całym warsztacie blacharsko-lakierniczym.  Warunki, które muszą zaistnieć we wnętrzu komory lakierniczej aby cały proces lakierowania przebiegał bezproblemowo są niemalże laboratoryjne. Oprócz zapewnienia sprawnego systemu wentylacji i filtracji powietrza w kabinie, niemniej ważną kwestią jest prawidłowa jej konserwacja. W artykule przedstawimy jedną z kilku tylko możliwości zabezpieczenia kabin lakierniczych,  niemniej w naszej opinii najbardziej efektywną.

czytaj całość »
Ochrona dróg oddechowych w lakierniach samochodowych - przykładowe rozwiązania. 0
Półmaski i maski pełne stosowane w lakierniach samochodowych - zasady doboru; przegląd rozwiązań.

Bardzo często zdarza się że nasi nowi klienci chcąc zakupić maskę, czy filtr do maski lakierniczej nie są w ogóle zorientowani w jaki sposób prawidłowo dobrać te elementy. Jedni kierują się ceną,  w myśl zasady: najdroższe = najlepsze, inni wiedzą zdobytą w wątpliwych publikacjach internetowych, które z reguły mają na celu promowanie konkretnych produktów. W ofercie dlalakierni.pl znajdziesz kilka modeli półmasek,  masek pełnych oraz kilkanaście rodzajów filtrów i pochłaniaczy. Można więc być lekko zdezorientowanym nie znając chociażby podstawowych kryteriów doboru środków ochrony dróg oddechowych. Od razu chcemy zdemontować opinię że w tym konkretnym przypadku, najdroższe nie zawsze idzie w parze z najlepszym. W artykule postaramy się przedstawić podstawowe zasady doboru środków ochrony dróg oddechowych oraz zaproponować standardowe rozwiązania stosowane w lakierniach samochodowych.

czytaj całość »
Odkurzacze do zadań specjalnych – przegląd rozwiązań dla warsztatów blacharsko-lakierniczych. 0
Odkurzacze do zadań specjalnych – przegląd rozwiązań dla warsztatu blacharsko-lakierniczego.

Pył z definicji słownikowej to substancja mineralna. Rodzaj zanieczyszczenia powietrza; pozostałość procesu spalania, a także ścierania lub kruszenia substancji stałych takich jak minerały nieorganiczne, organiczne oraz metale. Definicja nie wygląda groźnie na pierwszy rzut oka, ale gdy przyjrzymy się kwestii zapylenia w bardziej dociekliwy sposób wnioski nasuną się same. Poza tym, że pył jest uciążliwy w miejscu pracy, jest również bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia. Jego eliminacja, czy ograniczenie stanowi nie lada wyzwanie. Wdrożenie w miejscu pracy prawidłowo działającego systemu odsysania jest więc niezwykle istotną kwestią zarówno dla komfortu pracy, jak i dla naszego zdrowia.

czytaj całość »
Nowoczesne formy kredytowania online dostępne w dlalakierni.pl 0
Nowoczesne formy kredytowania online dostępna w dlalakierni.pl

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów wprowadziliśmy trzy opcje finansowania zakupów: i-raty; i-leasing oraz ING Lease Now.

Teraz decydując się na kredyt ratalny, czy leasing  nie musisz ruszać się z domu, brać urlopu w pracy, żeby jechać do banku ani pędzić na złamanie karku, żeby zdążyć przed jego zamknięciem. Wystarczy kilka kliknięć i wypełnienie minimum formalności, a wybrany towar może być Twój. To szybka, prosta, a przede wszystkim w pełni bezpieczna procedura. Z naszej strony gwarantujemy doradztwo w zakresie wyboru produktów, pomoc w procedurze kredytowej i otwartość na Państwa potrzeby.

Poznaj szczegóły szybkich i bezpiecznych zakupów ratalnych online w dlalakierni.pl

czytaj całość »
System mieszalniczy Quickline – efektywny system na dobry start ! 0
System mieszalniczy Quickline – efektywny system na dobry start !

Jeżeli zastanawiasz się nad rozwojem swojego biznesu, lub jeżeli zaczynasz dopiero działać na rynku lakierniczym, system  mieszalniczy i linia produktowa Quickline jest idealnym wyborem.  Na początku rozwoju, każda firma boryka się z wieloma wyzwaniami, należy jednak przy tym pamiętać, że dobre wybory i trafne inwestycję tworzą przyszły rozwój. Dlaczego warto wybrać Quickline i jakie gwarancje możesz uzyskać od nas, jako autoryzowanego dystrybutora tej linii produktów ? Sprawdź….


czytaj całość »
Nowości produktowe – wrzesień 2021. 3M materiały ścierne na podłożu siatkowym 0
Nowości produktowe – wrzesień 2021 - 3M materiały ścierne na podłożu siatkowym

3M zapowiada premierę innowacyjnych materiałów ściernych na podłożu siatkowym. Produkty dostępne w sprzedaży już od września 2021. Sprawdzona technologia szlifowania 3M, wykorzystywana przez naszych stałych klientów od wielu lat, będzie dostępna w zupełnie nowej, innowacyjnej odsłonie. Nowa linia materiałów ściernych ma za zadanie zwiększać produktywność i wydajność warsztatów blacharsko-lakierniczych. 3M gwarantuję minimalizację pylenia oraz maksymalną wydajność i żywotność nowego materiału ściernego. Jeżeli jesteś zainteresowany nowym materiałem ściernym. Chcesz poznać jego zalety, wypróbować, lub uzyskać spersonalizowaną ofertę cenową - skontakktuj się z nami dzwoniąc pod numer kom: +48 785-90-90-90 w godzinach naszej przacy, lub wysyłając zapytanie na adres e-mail: bok@dlalakierni.pl

czytaj całość »
Części eksploatacyjne w grawitacyjnych pistoletach lakierniczych 0
Grawitacyjne pistolety lakiernicze i części eksploatacyjne.

Grawitacyjne pistolety lakiernicze różnych producentów różnią się przede wszystkim jakością materiałów z których zostały wykonane (a tym samym żywotnością) oraz wydajnością.  Priorytetem rozwoju dla czołowych producentów jest obniżenie kosztu jednostkowego. Bardziej zaawansowane technologicznie pistolety będą cechowały się dużo większą wydajnością pracy. Prawidłowo użytkowane i konserwowane często służą w serwisach od kilku do kilkunastu lat. Co za tym mają wspólnego wszystkie grawitacyjne pistolety natryskowe ? Podstawowe elementy budowy i niezmienną od zarania dziejów ideę działania. Należy wziąć pod uwagę fakt, iż znaczną cześć elementów składowych pistoletu stanowią części eksploatacyjne, które możemy wymienić i dzięki temu nasz pistolet posłuży nam przez wiele lat. Na co więc należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego pistoletu? Oczywiście oprócz przeznaczenia, parametrów i ceny, nie mniej istotną kwestią jest dostępność części zamiennych oraz gwarancja serwisu naprawczego.

czytaj całość »
Szybkoutwardzalny epoksydowy wypełniacza do metalu 3M w procesie naprawy głębokich wgnieceń 0
Szybkoutwardzalny epoksydowy wypełniacza do metalu 3M w procesie naprawy głębokich wgnieceń

Wgniecenia karoserii są najczęściej skutkiem zdarzeń drogowych, parkingowych, lub losowych – takich jak np. gradobicia. Jest to jedna z najczęściej wykonywanych napraw w serwisach blacharsko-lakierniczych. Wgniecenia, przy których dochodzi do nadmiernego rozciągnięcia się blachy wymagają zastosowania profesjonalnych technik naprawy. Naprawy tego typu najczęściej nie należą do najtańszych i najłatwiejszych, gdyż wymagają odpowiedniego przygotowania powierzchni pod aplikację nowej powłoki lakierniczej.  Jak ograniczyć czas i koszty tego typu napraw ? Sprawdźcie !

 

czytaj całość »
Materiały ścierne – jak wybierać tylko najlepsze produkty ? 0
Materiały ścierne – jak wybrać właściwe ?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego materiału ściernego ? Na cenę, ilość sztuk w opakowaniu,  a może na producenta ? Otóż nic bardziej mylnego. Starajmy się wybierać materiały ścierne odpowiednie do danej aplikacji. Zwracajmy uwagę na rodzaj nasypu ściernego, podłoża i przede wszystkim na wielkość gradacji. Nie bójmy się testować nowych produktów. Rynek materiałów ściernych zmienia się z roku na rok. Standardowe papiery ścierne do szlifowania zawsze znajdą swoich odbiorców , natomiast pamiętajmy: najlepsi fachowcy, pracują na najlepszych materiałach!

czytaj całość »
System polerski 3M. Trzy proste kroki do uzyskania lustrzanego połysku 0
System polerski 3M. Trzy proste kroki do uzyskania lustrzanego połysku

Jeżeli jesteś w grupie miłośników motoryzacji, cenisz wygląd i jakość lakieru na swoim samochodzie,  lub jeżeli jesteś profesjonalistą, któremu zależy na szybkich, pewnych efektach końcowych – system polerski 3M jest właśnie dla Ciebie ! System oparty jest na tzw. kodowaniu kolorami. Nie musisz zastanawiać się, które mleczko z jaką gąbką w jakiej kolejności stosować. Kolory Ci podpowiedzą ! System składa się z trzech prostych DLA KAŻDEGO kroków.  I co najważniejsze, pasty i mleczka w tym zestawie dedykowane sa zarówno dla świeżych jak i starych powłok lakierniczych.

czytaj całość »
Jak prawidłowo przygotować powierzchnię do polerowania ? 0
Jak prawidłowo przygotować powierzchnię do polerowania ?

Nawet perfekcyjnie wykonany proces lakierowania nie gwarantuje otrzymania idealnej powierzchni bez tzw. wad lakierniczych. Drobne wtrącenia pyłów czy drobin w powłoce zewnętrznej jaką jest lakier bezbarwny mogą być w prosty sposób wyeliminowane poprzez szlifowanie w pierwszej fazie, a następnie prawidłowo wykonane polerowanie. Należy pamiętać, iż warstwa lakieru bezbarwnego na powłoce lakierowanego samochodu mieści się najczęściej w granicy 35-60 µm. Oznacza to że bardzo istotną rolę odgrywa prawidłowy dobór materiałów ściernych. Nieprawidłowy dobór gradacji może spowodować przeszlifowanie i konieczność ponownego lakierowania powierzchni. Przygotowanie powierzchni pod polerowanie to równie istotny jak polerowanie, jak nie najistotniejszy etap w procesie uzyskania idealnej powierzchni lakierniczej.

czytaj całość »
Miernik grubości lakieru - jak prawidłowo z niego korzystać ? 0
Mierniki grubości lakieru. Przegląd i porady.

Miernik lakieru jest niezbędnym urządzeniem, które powinno znaleźć się w każdym serwisie blacharsko lakierniczym, studio detailingowym czy komisie. Miernik pomaga nam w uzyskaniu niezbędnej wiedzy na temat powłoki lakierniczej samochodu. Krótko rzecz ujmując: służy do określenia czy samochód był ponownie lakierowany, czy też szpachlowany. Sprawne oko może i dostrzeże różnicę koloru, ale i tak nie pozwoli  określić rozmiaru wykonanych napraw. Samo posiadanie miernika nie jest wystarczające, musisz wiedzieć jak się nim posługiwać.Porównaj mierniki i wybierz najlepszy dla siebie.

czytaj całość »
Jak myć i konserwować pistolet lakierniczy? 1
Jak myć i konserwować pistolet lakierniczy?

Prawidłowe mycie i konserwacja pistoletu lakierniczego to nie mniej ważna czynność aniżeli sama znajomość jego obsługi. Niektóre z instrukcji traktują temat ogólnikowo: „umyć pistolet rozpuszczalnikiem”, wybór miejsc i dokładności pozostawiając do decyzji użytkownika. Inne zalecają demontaż od kilku do kilkunastu części, ich oddzielne mycie i kontrolę…po każdym lakierowaniu...

czytaj całość »
Jaki pistolet lakierniczy wybrać? 0
Jaki pistolet lakierniczy wybrać?

Jak wybrać odpowiedni pistolet lakierniczy? Oferta aktualnie dostępnego na naszym rynku sprzętu lakierniczego jest ogromna. Pistolety lakiernicze są oksydowane w przyciągających oko kolorach, foldery gwarantują wspaniałe efekty malowania. Rozmiary dysz, kubki, przyłącza niemal jednakowe. Wydawałoby się, że na dobrą sprawę można wybrać dowolny, gdyż wszystkie są jednakowo dobre...

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium